Post view

Depresyon Hırkalarını Sokağa Çıkarıyoruz... Hırkayla Şıklık Yakalamak İsteyenlere 13 Öneri!

Kış mevsiminin tadı başka hakikaten de! Bu mevsimin en güzel tarafı da kat kat giyinip birbirinden orijinal kombinler yaratabiliyor olmamız kuşkusuz. Kış kombinlerinin en muhteşem parçalarından biri olan hırkaları da evinizden ve depresyonlu ruh halinizden kurtarıp acilen sokağa taşımalısınız. Zira birbirinden güzel modelleriyle hırkalar her parçayı zenginleştirerek şık görünmenizi sağlayacak. 

Öyleyse hırkalarla yaratabileceğiniz harikalara biraz yakından bakalım...

1. Öncelikle hırkanın neden kurtarıcı bir parça olduğuyla başlayalım. Kışın ince ama kat kat giyinmek, tek kalın bir parça giymekten daha çok sıcak tutar sizi.

Öncelikle hırkanın neden kurtarıcı bir parça olduğuyla başlayalım. Kışın ince ama kat kat giyinmek, tek kalın bir parça giymekten daha çok sıcak tutar sizi.

Kışın delicesine üşüyorum diyenler işte bu yüzden hırkalarla bağını güçlendirmeli bizce.

2. Özellikle sokak stilinin vazgeçilmez parçalarından biri olan oversize hırkalar dar kot pantolonlarla muhteşem bir uyum sağlıyor.

Özellikle sokak stilinin vazgeçilmez parçalarından biri olan oversize hırkalar dar kot pantolonlarla muhteşem bir uyum sağlıyor.

Hırkanızın rengine göre kot pantolonunuzun tonunda da oynamalar yaparsanız hem stil hem de renk uyumunu yakalayacağınız için kusursuz bir şıklığa erişebilirsiniz. Hırkanın içine ise mümkün olduğunca düz tişört ya da bluzlar giyinmenizi öneririz.

3. İster kısa ister uzun olsun hırkalarla geçmişe dönük bir stil yakalamanız da mümkün.

İster kısa ister uzun olsun hırkalarla geçmişe dönük bir stil yakalamanız da mümkün.

Özellikle babaanne hırkası dediğimiz kısa modellerle 70'ler, mom jeanslerle kombinlediğiniz uzun hırkalarla ise 80'ler rüzgârı estirebilirsiniz.

4. Hırkaların kışlık dolabınızı zenginleştirdiğini de belirtelim. Hırkalarınız sayesinde yazlık elbiselerinizi ve tişörtlerinizi kışın da giyebilirsiniz.

Hırkaların kışlık dolabınızı zenginleştirdiğini de belirtelim. Hırkalarınız sayesinde yazlık elbiselerinizi ve tişörtlerinizi kışın da giyebilirsiniz.

Kışın hangimiz yazlık tişörtlerini özlemiyor ki? Kalın kalın kazakların yeri de başka tabii ki ama yazlık tişörtlerimizin başka bir havası var. O yüzden kendimizi üzüp onları raflara kaldırmaya hiç gerek yok. Hırkalarınız sayesinde çok sevdiğiniz tişörtlerinizi kışın da giyebilirsiniz. Hem de daha tarz olacaklarına şüphemiz yok!

5. Hırkaların güzelliğinin berelerle bir ilgisi olmalı! Bere takmak da kış modasının en şahane parçalarından biri, hırkayla da kombinlerseniz cicili bicili bir görünüm yakalarsınız.

Hırkaların güzelliğinin berelerle bir ilgisi olmalı! Bere takmak da kış modasının en şahane parçalarından biri, hırkayla da kombinlerseniz cicili bicili bir görünüm yakalarsınız.

Hırkanın modeline göre fötr şapka bile yakışır bu kombine. Orası sizin damak zevkinize kalmış artık!

6. Boyunlar boş kalmasın! Hırkayı tamamlayacak en müthiş parçalardan bir diğeri de atkı ya da şallar.

Boyunlar boş kalmasın! Hırkayı tamamlayacak en müthiş parçalardan bir diğeri de atkı ya da şallar.

Özellikle kalın örgü atkıların hırkaları çok daha güzelleştirdiğini söyleyelim, sokak stili için kesinlikle olmazsa olmaz bir kombin. Ancak daha ince atkılar ya da şallarla da tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

7. Hırkaları mutlaka elbiselerinizle de denemelisiniz!

Hırkaları mutlaka elbiselerinizle de denemelisiniz!

Her elbiseye her hırka başarılı olmuyor maalesef fakat doğru parçayı bulduğunuzda bu stile aşık olacaksınız. Elbisenizle ya aynı boyda ya da elbisenizden çok az kısa bir hırkayla şahaneler yaratabilirsiniz. Bilhassa delikli hırkaların elbiselere ayrı hava kattığını söyleyelim. Fakat elbiseniz çok hareketliyse de daha sade parçalar kullanmanızı öneririz.

8. Hırkalarınızı tabii ki sadece sokak stiliyle değil gece gezmelerinizde mini bir elbisenin üzerine de alabilirsiniz.

Hırkalarınızı tabii ki sadece sokak stiliyle değil gece gezmelerinizde mini bir elbisenin üzerine de alabilirsiniz.

Kısa ve dar siyah elbiseler bu kombinin önemli parçasıdır. Sizi şık bir ortama rahatlıkla hazırlar. Uğraşsız, zahmetsiz gecenin en zarif insanı olabilirsiniz bu kombinle.

9. İster gece ister günlük kombinlerinizde hırkalarınızı tamamlayacak ayakkabı seçeneğini de kısa bir bot ya da uzun çizmelerden yana rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İster gece ister günlük kombinlerinizde hırkalarınızı tamamlayacak ayakkabı seçeneğini de kısa bir bot ya da uzun çizmelerden yana rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa botlar uzun, kısa ya da oversize fark etmemeksizin her türlü hırkaya yakışırken uzun çizmelerinizde daha dikkatli seçimler yapmanızı öneririz.

10. Bol kotlarınızı ya da midi ve uzun eteklerinizi oversize hırkalarla değil ya uzun ya da kısa hırkalarla kullanın.

Bol kotlarınızı ya da midi ve uzun eteklerinizi oversize hırkalarla değil ya uzun ya da kısa hırkalarla kullanın.

Bol kot ve oversize hırka sizi olduğunuzdan geniş gösterir, bu sebeple bu tarz bir kombine daha ince dokunmuş hırkalar tercih etmelisiniz.

11. Boğazlı ve sade bluzlarınızı bisiklet yaka hırkalarla canlandırabilirsiniz.

Boğazlı ve sade bluzlarınızı bisiklet yaka hırkalarla canlandırabilirsiniz.

Bu size hem ayrı bir zariflik katar hem de boynunuzu olduğundan ince ve uzun gösterir.

12. Canlı renkte bir elbisenin üzerine giyeceğiniz sıcak renklerde bir hırkayla soğuk havalarda sımsıcak bir stil yaratabilirsiniz.

Canlı renkte bir elbisenin üzerine giyeceğiniz sıcak renklerde bir hırkayla soğuk havalarda sımsıcak bir stil yaratabilirsiniz.

Renkler önemli biliyorsunuz, moda dünyasında da uzun zamandır yaz renkleri kışa taşınmış durumda. Siz de bu kombini hırkalarınızla rahatlıkla yaratabilirsiniz, soğuk havaları bir nebze de olsa renklerin duygularımıza yansıyan gücüyle savuşturabilirsiniz.

13. Hırkalarınızı kemerlerle sabitleyerek zarif bir görünüm yakalamanız da mümkün.

Hırkalarınızı kemerlerle sabitleyerek zarif bir görünüm yakalamanız da mümkün.

Şık bir kemeri belinize sararak hırkanızı hareketlendirebilirsiniz ve bunu hemen hemen her hırkayla yapmanız da mümkün. Kısa hırkalara başka, uzun hırkalara başka güzellik katar. Tavsiyemiz hırkanın birkaç ton açığı ya da koyusu bir kemer kullanmanız yönünde. Ayrıca kemerler belinizi de ince gösterecektir.

Bu kışı da depresyon hırkalarınızla harcamayın, onlarla sokağa çıkın!

Onedio.com

Ilmak 24.10.2017 0 60
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Post info
24.10.2017 (50 days ago)
Rate
0 votes
Actions
Recommend
Categories
Accessories (1 posts)
Autumn/Winter (2 posts)
Beauty (27 posts)
Celebrities (2 posts)
Designers (2 posts)
Fashion & Style (43 posts)
Hair Care (10 posts)
ICONS (1 posts)
Lifestyle (16 posts)
Men’s Fashion (2 posts)
Model News (4 posts)
My Gorgeous Life (1 posts)
Spring/Summer (1 posts)
Trends (4 posts)
Wearing Today (1 posts)
Wedding & Marriage (1 posts)
Women's Fashion (8 posts)